Press "Enter" to skip to content

Znaczenie dobrego widzenia

Wzrok to bardzo znaczący zmysł. Dzięki niemu możemy się łatwo poruszać, czytać i podziwiać urodę świata. Ten kto odpowiednio spostrzega nie zdaje sobie sprawy z tego jak wiele chorób dotyczy naszych oczu. Zaniedbane schorzenie oczu jest w stanie w dużym stopniu zawęzić niezależność, pozbawić nas pracy. Początkowe symptomy to z reguły gorsze, zamglone widzenie, cyfry w druku się rozmazują.

odwiedź stronę centrum lekaraskiego Alfa

Autor: MilitaryHealth
Źródło: http://www.flickr.com
Bezzwłocznie powinniśmy się udać w takiej sytuacji do lekarza okulisty. Banalne z pozoru trudności ze wzrokiem potrafią sygnalizować istotne choroby oczu. Jeśli któryś z części w owej zawiłej machinie niedomaga, zaczynamy źle widzieć. Pierwsze sygnały, że ze wzrokiem dzieje się coś niedobrego, pojawiają się po 40 roku życia.

Odchylamy gazetę, gdyż litery rozmazują się, kiedy trzymamy ją nieopodal. Oczy bolą nas i pieką. Z czasem dochodzą bóle głowy. Objawy te bagatelizujemy, przypisując je zmęczeniu, bądź wiekowi, lecz nie zawsze tak jest. Szpital okulistyczny leczy oczy zachowawczo, bądź operacyjnie. W leczeniu trwałym dużą rolę odgrywają teraz antybiotyki, dzięki którym w wielu chorobach, dawniej bardzo opornych na leczenie, dzisiaj medycyna osiąga nadzwyczaj dobre wyniki w ich leczeniu. Ogromne sukcesy zapewnia też w okulistyce leczenie hormonalne, przede wszystkim aplikowanie hormonu kory nadnerczy kortyzonu, jaki podawany w niektórych schorzeniach wirusowych rogówki, także w zapaleniu miąższowym rogówki na tle kiły wrodzonej zapewnia niesłychane wcześniej efekty terapeutyczne.

Wśród operacji okulistycznych w szerokim zakresie stosowany jest transplantacja rogówki, co umożliwia przywrócenie wzroku w wypadkach leukomy rogówki, kiedyś nieuleczalnego.Oko jest wrażliwym organem zmysłu o skomplikowanej budowie. Choroby okulistyczne mogą dotyczyć wielu poszczególnych składników oka składających się na gałkę oczną, także nerwu wzrokowego, a również narządów dodatkowych oka, czyli powiek, spojówek, mięśni poruszających okiem i narządu łzowego, jakiego przeznaczeniem jest trzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia nawierzchni oka i oczyszczanie jej. łóżka rehabilitacyjne okulistyczny zajmie się wszelkim gatunkiem chorób.

Comments are closed.