Press "Enter" to skip to content

Wypożyczalnia aut – pomysł na biznes

Uruchomienie wypożyczalni czterokołowców jest drogie. Ale wydatek ekspresowo się zwraca, bowiem za kierownicą użyczonego auta przeważnie siadają turyści, jacy w trakcie urlopu nie oszczędzają.

dostawa

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com
Wypożyczalnia samochodów to w naszym kraju wciąż biznes mało popularny. Wśród rodaków pokutuje mit, iż na wynajęcie czterokołowca stać tylko najbogatszych, zaś ażeby założyć taką działalność, konieczne będą wielkie nakłady, które mogą się nigdy nie zwrócić. Niemniej jednak Polska to rynek z ogromnym potencjałem. Wynajem busów począł się opłacać, kiedy Polska przystąpiła do Wspólnoty Europejskiej, a granice zostały otwarte (link do ). W następstwie tego nasz kraj zaczęło zwiedzać coraz więcej turystów, a to właśnie oni są pewnym z motorów napędowych owego interesu. Pozytywny wpływ na branżę miało też wejście do Polski tanich linii lotniczych.
Kolejnym filarem, na jakim swoją działalność opierają wypożyczalnie pojazdów, są klienci biznesowi. Przedsiębiorstwa wypożyczają samochody dla swoich gości, lecz też dla pracowników, którzy prowadzą interesy w innym mieście. Koszty wynajęcia samochodu są niższe niż np. koszty pracowniczych taryf. Oprócz najmu krótkoterminowego, popularny pośród przedsiębiorstw jest także tak zwany średniookresowy wynajem autobusów jaki trwa kilka miesięcy. Jednak najważniejsi będą tzw. klienci assistance, innymi słowy firmy ubezpieczeniowe, jakie najmują auta jako pojazdy zastępcze dla swych podopiecznych.

Wypożyczalnie aut zazwyczaj funkcjonują w okolicach lotnisk albo dworców kolejowych, lecz na wynajmie aut możemy zarabiać nawet w miejscowościach mających mniej aniżeli 100 tys.

Czy szukasz teraz czegoś ciekawego? Jeżeli tak, to zerknij na stronę (https://www.osauto.pl/objawy-uszkodzen-wtryskiwaczy), która na pewno okaże Ci się emocjonująca. Dotyczy ona pokrewnej problematyki.

mieszkańców, bo konkurencja w podobnych miejscach jest dużo mniejsza. Sprawdź jak dojechać:

Comments are closed.