Press "Enter" to skip to content

Globalny handel oraz związana z nim specyfika

Od kilku dziesięcioleci handel towarów odbywa się nie tylko w obrębie kraju, w jakim zostały one wyprodukowane. Niemalże każda firma eksportuje swoje towary poza granice. To wymaga odpowiednich przygotowań.

tłumaczenia instrukcji

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
ulotka

Autor: Paclan
odbiorcy

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
By dany produkt mógł być przydatny za granicą, aby klienci wiedzieli, w jaki sposób go używać, aby mieć z niego pożytek. Z tego powodu niezbędne są tłumaczenia instrukcji. Obecnie niemalże każdy towar posiada instrukcję. Czasami są one rozbudowane, czasami ograniczane do minimum, czasem ich zawartość zakrawa na absurd – posiadają je nawet towary, co do jakich wykorzystania nikt nie ma wątpliwości. Jednak takie są prawa współczesnego handlu, że instrukcje ma praktycznie wszystko. Z tego powodu, by wywozić swoje produkty do innych krajów, niezbędne okazują się tłumaczenia instrukcji.

schody

Autor: University of the Pacific
Źródło: http://www.flickr.com

Usługi w takim zakresie proponują współcześnie liczne biura tłumaczeniowe. Posiadają one w swojej ofercie tłumaczenia – szczegóły tu… – z różnorodnych języków. Współcześnie na naszym rynku dostępne są towary z praktycznie wszystkich krajów świata, więc potrzebne są tłumaczenia na dużą skalę, by te produkty mogły trafiać do sprzedaży.

By dobrze wykonywać tłumaczenia instrukcji trzeba czegoś znacznie więcej, niż tylko znajomości konkretnego języka. Potrzebna jest także ogólna wiedza w temacie kultury języka konkretnego kraju oraz wiedza specjalistyczna z danej branży. Przykładowo aby dobrze przetłumaczyć instrukcję użytkowania sprzętów budowlanych potrzeba choć odrobinę znać się na tych maszynach. Czasem tłumaczenia dosłowne jeżeli chodzi się o tłumaczenia instrukcji kompletnie się nie sprawdzają, potrzeba używać fachowego słownictwa zwyczajowego – tłumaczenia instrukcji. Jeśli zawrzemy te słowa w konkretnym tłumaczeniu możemy mieć gwarancję, iż będzie ono całkowicie zrozumiałe.

Comments are closed.