Press "Enter" to skip to content

Jak dyrektorzy małych, jak również większych firm radzą sobie z obowiązkami związanymi z choćby pobieżną znajomością przepisów

Każdy biznesmen, który prowadzi własną firmę powinien znać choćby podstawy prawa. Ta niezwykle przydatna wiedza przydaje się szczególnie wtedy, kiedy właściciel planuje np. rozszerzyć działalność lub samodzielnie prowadzi rozliczenia z podwykonawcami. Najlepszym źródłem potrzebnych informacji jest sieć, oczywiście jeżeli tylko internauta zagląda na wartościowe witryny. Znawcy prawa udzielają nawet porad online, a i na portalach dyskusyjnych można czasami znaleźć odpowiedź na kłopotliwe pytania i w taki sposób rozwiać własne wątpliwości.

prawnik

Autor: Intuic | The Social Media Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Tak czy inaczej każdy człowiek biznesu musi wcześniej lub później zadecydować, kto jest odpowiedzialny za znajomość obowiązujących przepisów. Jeśli pracownik fizyczny prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, to przeważnie w ogóle nie interesuje się wymienionymi powyżej tematami.

Pragniemy Cię namówić do identycznie fajnych wątków, które stworzyliśmy dla Ciebie z radością. Więc kliknij stronę pozycjonowanie stron i SEO i przeglądaj to, na co będziesz miał ochotę.

Skupia się przede wszystkim na sumiennym wykonywaniu swoich obowiązków, a sprawami finansów zajmuje się wykwalifikowana księgowa. Taka osoba nie tylko wykonuje określone obliczenia, lecz i podpowiada klientowi, co powinien zrobić, aby urząd skarbowy albo gminy nie miał żadnych zastrzeżeń do pracy określonego przedsiębiorcy, a w szczególności do prowadzonej dokumentacji. Natomiast w małych labo średnich firmach zazwyczaj zostaje dokonany pewien podział obowiązków. Otóż, referentka pracująca w biurze szkoły policealnej zna chociażby podstawy prawa oświatowego, a kadrowa, by dobrze wyliczyć podstawę wynagrodzenia powinna znać tak ustawę o rachunkowości, jak i mnóstwo innych przepisów. W nadzwyczajnych bądź mało typowych okolicznościach życiowych przydaje się rada fachowców takich jak mecenas albo radca prawny, np:

Duże przedsiębiorstwa, które współpracują z międzynarodowymi korporacjami albo świadczą usługi dla dużej liczby ludności z reguły muszą zatrudniać swoich prawników. Świetny radca prawny służy poradami nie tylko w podbramkowych sytuacjach, czyli wówczas jeśli klient wnosi bezprawne roszczenia. Trzeba bowiem uwzględnić także i to, że w instytucjach, takich jak parabanki czy salony operatorów telefonii komórkowej codziennie zawierane są setki umów, które w końcu ktoś musi zredagować, ponieważ asystenci działów obsługi klienta korzystają tylko z przygotowanych wzorów. Ponadto systematycznie trzeba też owe umowy aktualizować bądź tworzyć odrębne aneksy.

Comments are closed.