Press "Enter" to skip to content

Obiektyw do cyfrowej lustrzanki – przewodnik dla zupełnie początkujących

Wraz z obniżeniem cen jak też rozwojem świadomości fotograficznej użytkowników coraz to większa ilość posiadaczy cyfrowych kompaktów decyduje się zakupić „prawdziwy” aparat – cyfrową lustrzankę z wymienialną optyką.
Razem z nowiutkim aparatem pojawia się problem wyboru obiektywów.

sigma 35mm f1.4

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
W tym tekście objaśnimy czemu niektóre obiektywy pasują wyłącznie do wybranych odmian kamer. Technika cyfrowa rozbudziła zainteresowanie pstrykaniem pośród wielu osób, które do tej pory ograniczały się tylko do epizodycznego wykonywania fotografii. Cyfrowy kompakt, jaki dał dojście do czarodziejskiego świata fotografii zaprzestaje wystarczać wraz z ambicjami do realizowania coraz to lepszych ujęć. Dużo osób przesiadających się z cyfrowych kompaktów na lustrzanki cyfrowe zupełnie nie ma pojęcia, jaką dobrać optykę a także co oznaczają liczby prezentujące poszczególne modele obiektywów, np. sigma 35mm f1.4 – . Większość użytkowników decyduje się na nabycie lustrzanki z obiektywem w komplecie. Pierwszy ambaras pojawia się przy pierwszych zdjęciach nowiutkim sprawunkiem. Nagle okazuje się, że potencjały nowiutkiego zestawu są nader skromne w porównaniu z uprzednim kompaktem. Zwracamy się z owym problemem do sprzedawcy sklep foto – zobaczysz tutaj.

Jeśli chcesz zdobyć równie fascynujące informacje na omawiany temat, to przenieść się do portalu (https://www.trias.pl/biznes-reklama/), który skupia ważne wiadomości w odniesieniu do podnoszonego zagadnienia.

W tym miejscu ogromnie pomocni eksperci radzą nam.

W handlu osiągalnych jest wiele typów mocowań obiektywów, jakie są ściśle zespolone z producentem jak też modelem lustrzanki.

Z reguły jest tak, iż do aparatu danego fabrykanta nie możesz założyć obiektywu innego producenta kamer. Po prostu konstruktorzy przedsiębiorstw w trakcie rozwoju systemu swych lustrzanek wybrali inne podejścia konstrukcyjne niż ich konkurenci rynkowi.

Comments are closed.