Press "Enter" to skip to content

Na co należy zwrócić uwagę w momencie gry na giełdzie. Notowania giełdowe – aktualności z kraju i ze świata.

Na giełdzie występuje mnóstwo spółek. Niektóre są tam od kilkunastu lat i przez minione lata ugruntowały sobie konkretną pozycję, tym samym zyskały miano tak zwanych „dojnych krów”. Inne z kolei pojawiają się na rynku i od samego początku walczą o swoją pozycję notując zarówno gorsze, jak i lepsze wyniki. Rzeczone „dojne krowy” są tym, czego pragnie każdy gracz.

W kontekście rodzimych firm trudno jest mówić rzeczywiście „dojnej krowie”, jednak można wyszukać kilka spółek, które rok rocznie zapewnią graczom solidny zastrzyk gotówki. Tego typu spółek musimy poszukiwać wśród giełdowych gigantów lub w indeksach WIG20 i WIGDIV.

gotówka

Autor: Stéfan
Źródło: flickr.com

Obecne trendy giełdy.

Według Bloomberg Commodity Index notowania surowców spadły do najniższego poziomu od 2002 roku. Notowania giełdowe wszelkich surowców drastycznie lecą w dół, pośród tych, które zostały dodatnie znajduje się jedynie nikiel (+ 2,2%) a także ledwo ponad skalą – kakao (+ 0,1%). Pośród surowców, jakie straciły najwięcej są, m.in. cukier, pszenica, złoto (może zainteresuje cię skup złota Warszawa Targówek) i kukurydza. Sprawdzając rynki surowcowe możemy odnieść wrażenie, że świat jest na granicy recesji, czy też nawet już ją przekroczył.

Jeśli masz ochotę uzyskać inne materiały na prezentowany wątek, to sprawdź proponowane www (http://www.eccotravel.eu/), które mają również informacje na podnoszone zagadnienie – wejdź zatem tutaj.

Jednak w związku z przyspieszającym wzrostem gospodarczym większość danych makroekologicznych nie daje szansy, żeby zauważyć objawy załamania gospodarczego. Wartym zauważenia jest, że spadek cen nastąpił w chwili z rekordowo wysokimi notowaniom akcje idea bank – przeniesiony tutaj. Ostatni raz tak dużą różnicę między cenami surowców a S&P500 obserwowaliśmy pod koniec lat 90. Mieliśmy wtedy czas bańki internetowej, ludzkość obawiała się przeniesienia całej gospodarki do Internetu, spowodowało to m.in. wyprzedaż złota przez banki za niespełna 300 USD za uncję.

Jak wyglądają trendy na polskiej giełdzie?

stacja benzynowa

Autor: Tobias Scheck
Źródło: http://www.flickr.com

W kraju również nie jest nudno. Akcje Orlenu osiągają najwyższe wyniki w historii. Jeszcze rok temu, w wakacje 2014 roku, byliśmy w stanie kupić je za 36,16 zł, dzisiaj stawki poszybowały do kwoty 76,75 zł. Za taki stan rzeczy odpowiedzialna jest stosunkowo niska cena ropy, dzięki temu spółka generuje wyższą marżę. Jak można zauważyć warto obserwować spółki czerpiące swoje zyski z surowców, ponieważ wiele firm zacznie tracić, a inne będą generować rekordowe zyski.

Comments are closed.