Press "Enter" to skip to content

Deklaracja PIT – dobrze jest skorzystać z aplikacji

Człowiek chętnie ułatwia sobie życie, tworząc programy oraz narzędzia, które pomagają w codziennych obowiązkach. Rachunkowość to coś, co przeraża większą część społeczeństwa, kiedy więc zbliża się termin, w którym należy rozliczyć PIT za poprzedni rok, wielu ludzi dopada strach.

Jeśli nie wiemy, w jaki sposób rozliczyć PIT, nie trzeba natychmiast biec do biura rachunkowego i prosić o pomoc, za którą przyjdzie nam sporo zapłacić. Na rynku istnieją rozmaite oprogramowania, które pomagają sprawnie i prawidłowo wypisać druki. Wystarczy mieć przygotowane wymagane dane, a program sam podpowie nam, gdzie należy wpisać poszczególne wartości.

Ponadto, nie trzeba siedzieć nad kalkulatorem, gdyż program sam wpisuje wyniki obliczeń w przeznaczone do tego pola. Dzięki korzystaniu z tego typu rozwiązania nie musimy się martwić, iż coś źle obliczymy i że będziemy musieli składać wyjaśnienia w Urzędzie Skarbowym. Dużo osób skorzystało z dobrodziejstw techniki, wypełniając PIT za 2014 przy pomocy darmowych programów, dostępnych w internecie – .

Jeśli masz ochotę zgłębić więcej, doczytaj także (http://www.tvk.pl/aktualnosci/) wiadomości zawarte na następnej podstronie – tam czekają na Ciebie specjalne artykuły.

To prosty sposób na zrealizowanie niezbędnych formalności oraz znaczny komfort psychiczny, który pozwala nie martwić się o to, iż oddana deklaracja zawiera jakieś nieprawidłowości.

Pity przechowywane w archiwum

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy, kto wypełniał przy użyciu oprogramowania PIT za 2014, świetnie zdaje sobie sprawę, że program jest dopasowany zarówno do składania deklaracji w formie tradycyjnej, papierowej, jak i do przesłania pliku drogą elektroniczną. To bardzo wygodne rozwiązanie. Nawet, jeśli składamy PIT do Urzędu Skarbowego, nie musimy wypisywać druczków, co dotąd zabierało dość sporo czasu, ponieważ w druk należy wpisać sporo danych.

Warto zachować kopię dokumentu na następny rok, ponieważ aby móc rozliczyć się z Urzędem Skarbowym drogą online, trzeba w ramach weryfikacji wpisać dane podatkowe z poprzedniego roku rozliczeniowego. Nie zapominajmy, że jeśli wysyłamy PIT drogą elektroniczną – rozliczenie podatków – nie opłaca się zostawiać tego na ostatnią chwilę. Serwery są wtedy przeciążone i złożenie dokumentu może się okazać trudne, bądź nawet niemożliwe. Lepiej zaoszczędzić sobie nerwów, dopełniając formalności z odpowiednim wyprzedzeniem. Wykorzystanie programu do rozliczania PIT sprawi, iż wypełnienie formularza zajmie nam kilka minut.

Comments are closed.