Press "Enter" to skip to content

Innowacyjna usługa Ministerstwa Finansów znacznie usprawnia rozliczanie pitów

Wypełnianie pitu nigdy nie należało do miłych zadań. Jednakże od kilku lat funkcjonują najróżniejsze metody, które znacząco owe zadania ułatwiają.

pracownicy

Autor: Green Office Engro
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z nich na pewno jest możliwość składania pitu poprzez Net.
Podatnik

Autor: NCDOTcommunications
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli mozolimy się z wypełnianiem papierowego zeznania i przysparza nam to trudności, a bliscy mówią wciąż rozlicz pit przez Internet, to być może warto wziąć te słowa do serca. Jest to znakomity sposób na to, żeby szybko mieć z głowy owe niemiłe formalności. Ważne jest to, że składanie pitu poprzez sieć pozwala na ominięcie uciążliwych tłumów w placówce pocztowej.

Jeśli masz chęć zgłębić w dokładniejszy sposób informacje na prezentowany temat, to sprawdź w tym miejscu proponowane informacje (https://raczynski-kancelaria.pl/), posiadające uzupełniające newsy.

Ponadto specjalny skrypt może być niesłychanie pomocny w wyliczaniu za nas wielu sum. Jeżeli zatem znajomi zamęczają nas powtarzając rozlicz pit przez Internet, więcej informacji to być może opłaci się ich wysłuchać oraz uprościć sobie życie.

pfr

Autor: János Balázs
Źródło: http://www.flickr.com
W 2016 roku Ministerstwo Finansów udostępniło usługę wstępnie wypełnionego pitu. Nosi ona nazwę PFR i odnosi się do pitów 38 oraz 37. Jest to niezmiernie innowacyjna zmiana, która powoduje, iż właściwie nasze zeznanie podatkowe zostaje wypełnione przez urząd, a my otrzymujemy jedynie kompletny formularz do posprawdzania i przesłania. Oczywiście nie ma obowiązku używania PFR – zobacz pfr. Jeżeli tego nie chcemy, to zwyczajnie zignorujmy tę możliwość. Lepiej jednakże się nad tym zastanowić, gdyż jest to niezwykle wygodne.

Owa metoda bez wątpienia pozwoli uniknąć wielu pomyłek, zwłaszcza literówek, które są koszmarem wielu ludzi. Jeśli nasz pit nie jest skomplikowany, to najpewniej wstępnie wypełnione druki bardzo ułatwią nam życie oraz pozwolą oszczędzić czas.

Comments are closed.