Press "Enter" to skip to content

Człowiek od dawna w każdy możliwy sposób pragnął zaprezentować swe myśli – jednym ze sposobów były malowidła na ścianach

Do dziś, pomimo tego, że minęły setki tysięcy lat, naczelny uwielbia przekazywać swoje emocje oraz marzenia – na obrazach. Niedawno powstały nowe wersje sztuki – graffiti czy murale.

obrazeczek - firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
pracownicy

Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com
Wróciliśmy do początków – do rysowania na ścianie.
Owszem nie rysujemy już w grotach i nasze rysunki nie są malutkie, ale mural zwykle bywa stosunkowo duży. Powinien zaciekawić, zaintrygować – z tego powodu powinien być widoczny. Twórca nierzadko zwraca się do przechodniów z wyraźnym przekazem. Mural jest formą manifestacji uczucia albo filozofię życiową. Dlatego murale, nie tak jak graffiti, mają stosunkowo klarowny przekaz. Rzecz jasna posługują się symboliką, ale w płaszczyźnie zrozumiałej dla większości społeczeństwa, gdzie graffiti często używa symboli czytelnych wyłącznie dla niewielkiej grupy wtajemniczonych.
Artystyczne malowanie ścian jest ostatnio popularne. Mamy możliwość taki malunek zamówić – więc nie jest to forma nielegalna. Właściciel posesji zgadza się na namalowanie dzieła. Jest to dla niego także pewna możliwość promocji, jeśli na przykład ma pensjonat. Interesujący mural może rozsławić jego budynek na całe miasto.kliknij tu apdmarket.pl apdmarket.plOstatnimi czasy urządzane są nawet wyprawy śladem murali w niejednym mieście, gdzie możemy posłuchać o dziełach oraz artystach. Bardzo ciekawe doświadczenie.
Murale dziś są stosunkowo modne.

Mamy możliwość je spotkać prawie we wszystkich wielkich miastach na świecie. Ich twórcy są dość znanymi i nierzadko popularnymi artystami, którzy od czasu do czasu robią malowidła nawet na zamówienie.

Comments are closed.