Press "Enter" to skip to content

Jakim sposobem nawiązać kontakt z zagranicznymi klientami

Ekspansja firmy na zagraniczne rynki jest to trudny oraz długotrwały proces.
Zacząwszy od przeprowadzenia badań na terytorium danego państwa, poprzez stworzenie strategii wejścia, a na realizacji dopełniając.

certyfikacja gost

Autor: Rodrigo Foggiatto
Źródło: http://www.flickr.com
Poza eksportem bądź franczyzą, to też nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych oraz poszukiwanie dystrybutorów. Dla początkującego przedsiębiorcy główną barierę może stanowić niewiedza w temacie kultury danego kraju, jego potencjału ekonomicznego czy też brak stosownych kontaktów. Niejednokrotnie jest to też brak znajomości obcych języków. Poniektóre państwa wymagają posiadania właściwych certyfikatów.
Maszyna produkcyjna

Autor: halfrain
Źródło: http://www.flickr.com
hasło

Autor: c.lucian
Źródło: http://www.flickr.com
Dokumentem potwierdzającym zgodność wywożonych do Rosji produktów albo też przeprowadzanych na jej obszarze usług z obowiązującymi normami, jak także certyfikatem dobrowolnym muszą zainteresować się przedsiębiorcy, jacy rozwijają własną działalność między innymi dzięki handlowym relacjom z Rosją. Wymogi formalne, którym powinni sprostać, niesłychanie dokładnie określają standardy jakościowe wyrobów a także usług wdrażanych na rynek rosyjski. Trzeba pamiętać, iż certyfikacja – przejdź – GOST jest regionalnym odpowiednikiem norm normatywizujących ocenę jakości artykułów oraz usług w pozostałych krajach. Skuteczne wysyłanie artykułów do Rosji lub na Ukrainę przez polskich biznesmenów, wymaga posiadania stosownego certyfikatu.

Procedura uzyskania takiego zaświadczenia jest długotrwała jak też kosztowna. Jednak, ażeby być skutecznym w handlu z Rosją a także czuć się pewnie na tamtejszych rynkach, posiadanie certyfikatu jest niezbędne.

Comments are closed.