Press "Enter" to skip to content

Pomysł na biznes: firma porządkująca

Rozpoczęcie wiosny to najlepszy czas dla firm sprzątających. Mają najwięcej zleceń na sprzątanie po zimie, porządkowanie biur jak też magazynów, mycie okien, czyszczenie tapicerki aut.

W Polsce działa obecnie ok. 3 tys. firm w owej branży. Rynek zdominowany jest przez przeciętnej wielkości, zatrudniające ok. tysiąca osób spółki. Mniej więcej trzydzieści proc. to nieduże firmy rodzinne. Wydawać by się mogło, że założenie przedsiębiorstwa w owej branży jest łatwe: wystarczy wiadro, ścierka jak też pasta do posadzek. Jednak świadcząc tego typu usługi powinniśmy gruntownie znać specyfikę urządzeń sprzątających, wady jak też atuty poszczególnych chemicznych środków. Przydaje się umiejętność planowania oraz zarządzania logistyką. Wiaderko oraz ściereczka nie starczą.

Ogrodzenia, siatka

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Na zaczęcie działalności trzeba poświęcić 20-30 tys. zł. Po pierwsze najlepiej jednakże pojawić się w przestrzeni wirtualnej. Pierwsze zlecenia wskażą specjalizację, na jaką na konkretnym terenie jest największe zapotrzebowanie. Może być to dezynfekcja po zgonie mieszkań, gabinetów, posesji, porządki po remoncie, mycie okien, pranie tapicerki samochodów, kobierców czy też eliminowanie alergenów. Każda z owych działalności posiada inną specyfikę, wymaga innego typu sprzętów, umiejętności jak też przygotowania. Najsporzej zamówień pochodzi z wspólnot mieszkaniowych, posiadaczy sklepów, biur a także przedsiębiorstw budowlanych.

Różne wiadomości zazwyczaj uaktualniają się z dnia na dzień – solidna treść (https://theomarvee.com/13-oferta?pro=proaccount?pro=proaccount) za każdym razem się przyda. Pragnąć się z nią zaznajomić, kliknij w ten link – pod nim ten aspekt dla Ciebie omówiliśmy.

Coraz to częściej usługi sprzątania zamawiają dyrekcje przychodni oraz sanatoriów.

Zatrudnienie obsługi zewnętrznej jest tańsze niż utrzymywanie załogi. Pomału, jednak sukcesywnie rośnie liczba zleceń ze spółek kolejowych a także pensjonatów. Jeśli pragniemy ogłosić się jako firma sprzątająca Wrocław, najlepiej zróbmy to w internecie.

Comments are closed.