Press "Enter" to skip to content

Oglądać filmy z lektorem czy bez? Zobacz, jakie są minusy i zalety obu rozwiązań!

W współczesnych czasach mamy właściwie nieograniczone możliwości dostępności do wszelkiego rodzaju filmów czy seriali praktycznie z całego świata – to oczywiście znacząco poszerza horyzonty, nadto powoduje, że możemy w zaciszu własnego domu poznać historię innych państw.

O ile zwykle w kinie oglądamy wersje filmów z lektorem, o tyle we własnym mieszkaniu możemy również wybrać wersję z napisami – co jest fajniejszym rozwiązaniem?
Filmy z napisami
Jeśli zdecydujesz się na oglądanie filmu z napisami oraz oryginalną ścieżką dźwiękową, wówczas niewątpliwie łatwiej będzie Ci wczuwać się w klimat serialu i wyłapać wszelkiego rodzaju smaczki kulturowe. Dodatkowo możesz przekonać się, jak konkretnie brzmi głos męski głównego bohatera – wtedy z pewnością będziesz odczuwać serial głębiej. Jeśli głos męski jest zastępowany przez lektora, wtedy może dojść do różnego typu zniekształceń, zarówno odnośnie do treści samych wypowiedzi jak i ich dokładnego brzmienia .
Seriale z lektorem
płyty z filmami

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli zdecydujesz się na obejrzenie serialu z tak zwanym voice over, czyli zwyczajnie z głosem lektora, wtedy zdecydowanie samo oglądanie będzie wymagać od Ciebie znacznie mniej zaangażowania. Jeśli nie musisz skupiać się na napisach, ale po prostu słuchasz polskiej wersji językowej, wówczas niewątpliwie jest o wiele prościej.

Jednocześnie jednak voice over powoduje, że nie słyszeć oryginalnej wersji językowej, w związku z czym zwykle nie możesz się osłuchać z danym językiem – a to niewątpliwie jest niesamowicie przydatne w sytuacji kiedy uczysz się danego języka. Właściwie każdy kontakt z językiem jest ogromną zaletą, która sprawi, że będzie Ci się łatwiej później uczyć.

Czy szukasz na danej witrynie www (https://merservice.pl/uslugi/dystrybucja-materialow-posm/) czegoś bardzo ciekawego? Namawiamy w takim razie do następnego artykułu. Musisz jedynie kliknąć w podany link.

Informacje o voice over.

Comments are closed.