Press "Enter" to skip to content

Zalety leasingu – dlaczego leasing jest tak popularny?

Masz pomysł na własną działalność? Nie zwlekaj z jego realizacją. Tym bardziej, że, osoby noszące się z tym zamiarem, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie w postaci wkładu pieniężnego na rozwój swej działalności – urzędy pracy zapewniają dotacje i kredyty na rozpoczęcie działalności oraz kusy przygotowujące ewentualnych przedsiębiorców.

Z ofertą dla nich, wychodzą także firmy leasingowe.

Właściciele firm, by by zwiększyć dochodowość firmy muszą się przemieszczać. Najłatwiej samochodem. Jednak nie wszystkich z nich stać na zakup auta ze środków obrotowych (tym bardziej firmy z krótkim stażem), zaś kredytów strzegą się jak diabeł święconej wody. Co wtedy? Pozostaje im usługa leasingowa lub wspomniany kredyt.

Na czym polega ich działanie i jakie korzyści przynoszą?

samochód

Autor: NRMA Motoring and Services
Źródło: http://www.flickr.com

Leasing dla przedsiębiorstw typu , w skrócie opiera się na tym, iż właściciel firmy, który dzierżawi samochód, wynajmuje go osobie prowadzącej działalność gospodarczą. Wynika z tego, że nie kupujemy auta, a jedynie „wypożyczamy”. Oznacza to, że to nie na kliencie spoczywa obowiązek rejestracji, ubezpieczenia itp. Warto zwrócić uwagę na to, iż, po wygaśnięciu umowy leasingowej mamy prawo nabyć auto, lub wynająć kolejne. Jakie przedmioty można nabyć w formie leasingu? Głównie środki transportu, specjalistyczne maszyny i urządzenia.

Zasady udzielenia kredytu opierają się na innych zasadach. Jeżeli planujemy zakupić samochód, sami musimy zająć się sprzedażą starego. Również obsługę techniczną i ubezpieczenie należy zorganizować we własnym zakresie. Dodatkowo, przy kredycie samochodowym procedura jest znacznie bardziej skomplikowana, z kolei leasing postrzegany jest jako bardziej przychylny biorąc pod uwagę korzyści podatkowe a także mniejsze formalności.
Nabywając przedmiot ze środków bieżących, klient znacznie obniża swoją zdolność do regulowania bieżących zobowiązań, gdyż musi wyłożyć całą kwotę na zakup przedmiotu. W leasingu, leasingobiorca wnosi jedynie wkład własny i ustala takie raty miesięczne, aby pokrywać je z przewidywanych przychodów z leasingowanego przedmiotu.

Czy masz zamiar może poddawać tę sprawę późniejszej analizie? Jeśli tak, to zweryfikuj tekst (https://www.foliograf.pl/szyldy-z-dibondu/), który omawia zbliżone tematy.

Dzięki tej formie finansowania wykorzystujemy działanie tzw. dźwigni finansowej, ponieważ dzięki pożyczeniu części kapitału na sfinansowanie swych potrzeb, będziemy mogli zakupić np. nie jedną maszynę, lecz dwie i w związku z tym uzyskać większe przychody firmy.

Comments are closed.