Press "Enter" to skip to content

Jakie są zagrożenia dla lokalnych społeczności związane z kopalnią

Oglądając przeróżnego typu programy telewizyjne, często trafiamy na zaskakujące informacje związane z wysiedleniem mieszkańców ze względu na budowę nowej galerii. Przejmowaniem nieruchomości przez szukające pieniędzy, nieuczciwe firmy lub też odkrywkowe kopalnie, jakie mogą stanowić zagrożenie dla lokalnej społeczności. Jak uporać się z takiego rodzaju sytuacjami?

Niestety nie jest to tak łatwe, jak można sądzić. Osoby rozpoczynające tego rodzaju akcje dysponują przeważnie wystarczającymi pieniędzmi, przez co mogą sobie pozwolić na najlepszych adwokatów i tym samym dokonać wyburzenia, budowy lub uruchomienia określonej działalności bez żadnych konsekwencji prawnych. W o wiele mniej komfortowym położeniu są zwykli ludzie, którzy tracą w wyniku takich wydarzeń. Na ogół nie są oni bogaci, więc nawet po zjednoczeniu sił nie mogą sobie pozwolić na wynajęcie profesjonalistów, którzy pomogą im efektywnie bronić swych interesów. Ratunkiem w tego typu sytuacji jest zazwyczaj nagłośnienie problemu w telewizji, co chociażby na jakiś czas pozwoli odłożyć w czasie budowę i zwrócić uwagę decyzyjnych osób w państwie na problemy niewinnych ludzi. Nie zawsze przypadki takiego typu kończą się pozytywnie, jednakże lokalne społeczności usiłują wykorzystać wszelkie możliwe sposoby walczenia z planowanymi zmianami. Przykładów działalności, jakie mogą być zagrożeniem dla okolicznej ludności jest naprawdę mnóstwo.

Sądzisz, że ten artykuł jest godny polecenia? Jeżeli tak, to niewątpliwie zaciekawi Cię również ta rekomendowana oferta, gdyż odnosi się do zbliżonej problematyki.

kopalnia

Autor: peter castleton
Źródło: http://www.flickr.com

Nie każdorazowo dowiadujemy się o nich z mediów, lecz w lokalnej prasie bądź serwisach internetowych bez jakiegokolwiek kłopotu odnajdziemy tysiące tego rodzaju spraw. Przykład stanowić może przykładowo kopalnia PAK Górnictwo, która buduje odkrywkową kopalnię węgla brunatnego w gminie Krobia oraz Miejska Górka. Pomysł ten nie podoba się w głównej mierze lokalnym przedsiębiorcom oraz rolnikom, ponieważ grozi im przesiedlenie, a co się z tym wiążę utrata źródeł dochodów. Czy uda się ten konflikt rozwiązać w sposób satysfakcjonujący dla obu stron? Tego na nieszczęście nie wiemy.

Comments are closed.