Press "Enter" to skip to content

Jak w sposób nie stanowiący zagrożenia przeprowadzać roboty rozbiórkowe?

Najczęściej remont mocno zaniedbanego budynku jest zwyczajnie zbyt drogi. Rozsądniej więc jest taki budynek zniszczyć niż przeprowadzać jego bardzo kosztowny remont. Jak przeprowadzić to bezpiecznie i zgodnie z obowiązującym w naszym kraju?

rozbiórka starego budynku

Autor: Tony Hisgett
Źródło: http://www.flickr.com
Roboty rozbiórkowe, które będą dotyczyły budynków, których wznoszenie nie wymagało uzyskania zezwolenia mogą zostać rozebrane bez konieczności posiadania zezwolenia. Nie trzeba też przed rozpoczęciem prac zgłosić zamiaru ich rozebrania. Zgłoszenia są niezbędne roboty rozbiórkowe, które będą robione w budynkach o wysokości , która nie przekracza ośmiu metrów, w sytuacji gdy ma dojść właśnie do rozbiórki budynków wyższych trzeba otrzymać zezwolenie. Na ogół prace rozbiórkowe będą dotyczyły właśnie dość starych budynków drewnianych – zobacz tu. W przypadku budynków murowanych, a zwłaszcza przeznaczonych dla wielu rodzin bloków zbudowanych z wielkiej płyty rozbiórka się nie sprawdza. Taki budynek będzie musiał zostać wyburzony. Wykonywanie tego rodzaju prac jest dość trudne, tak więc burzenie budynków budynków najlepiej jest powierzyć odpowiedniej firmie, która zajmie się nie tylko pracami wyburzeniowymi, ale także zadba o bezpieczeństwo. Burzenie budynków musi zostać tak przeprowadzone, aby nie zagrażało znajdującym się w sąsiedztwie innym budynkom, ale również mieszkańcom w okolicy i przechodniom.

profesjonalna rozbiórka budynku

Autor: stephen jones
Źródło: http://www.flickr.com
Wyburzanie budynków można wykonać na kilka różnych sposobów. Wybór tej odpowiedniej metody zależy przede wszystkim od typu materiałów jakie zostały użyte do jego budowy. Inne metody wykorzystuje się burząc budynek jaki został całkowicie wykonany z cegły, a zupełnie inne mogą być zastosowane, kiedy konstrukcja wyburzanego budynku została wzniesiona z żelbetonu. Czasem do zrealizowania prac wyburzeniowych stosuje się materiały wybuchowe – . Metoda ta raczej nierzadko jest wykorzystywana do burzenia domów jednorodzinnych. Prace z zastosowaniem materiałów tego rodzaju przebiegają błyskawicznie, jednocześnie muszą być stale nadzorowane, bezwzględnie musi je przeprowadzać osoba wykwalifikowana. Nie zapominajmy, że również prace przy rozbieraniu budynku muszą być wykonane zgodnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Czasami też ich wykonanie można zlecić specjalizującej się w tego rodzaju pracach firmie. Dużo będzie zależało od nastawienia do tego rodzaju zadania, i zdobycia wszelkiego rodzaju pozwoleń. Można jest wcześniej zainteresować się tą tematyką, by warto było dojść do pewnych wniosków, które pomogą nam w podjęciu decyzji.

Comments are closed.