Press "Enter" to skip to content

Ciekawa praca w w branży automatyka przemysłowa

Duży odsetek naukowców od spraw polityki socjalnej twierdzi, że w naszym kraju brakuje fachowców z wielu zawodów. Jest to wynikiem tego, że aktualnie funkcjonuje zbyt znacząca presja na zaliczenie studiów magisterskich. Szkoły zawodowe to melodia przyszłości. Młodzi ludzie kończą studia, gdyż są łatwo przepuszczani na wyższe lata.

Praca

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com
Wykształcenie wyższe przeradza się w bezwartościowy papierek, osiągnięty dzięki obniżonym standardom i nieuczciwym praktykom. Można powiedzieć, że jest to kluczowy powód dużego bezrobocia wśród młodzieży. A przecież nie każdy musi zostać managerem albo specjalistą od kreowania wizerunku, automatyka przemysłowa to również ciekawa dziedzina. Wyjściem z tej dramatycznej sytuacji może być państwowa kampania edukacyjna, zachęcająca młodzież do kształcenia się do zawodu. Należy wskrzesić szkoły zawodowe i silnie zawęzić kryteria dostania się na studia dzienne, gdyż dziś przyjmuje się bez problemu.

Wbrew temu, że postęp technologiczny powoduje, że człowiek ma coraz mniej pracy, automatyka przemysłowa wymaga specjalistów, którzy będą mogli ten sprzęt produkować, zakładać i naprawiać. Na rynku pracy potrzebni są specjaliści, którzy znają się na montowaniu takich skomplikowanych aparatów, jak czujniki ciśnienia. Zobacz też

Tak samo pracuje falownik, instalowany w wielu punktach, na przykład w domowym systemie cieplnym. Przeciętny człowiek, który nie uzyskał cennej wiedzy w kwestii automatyki nie ma pojęcia, jak takie urządzenie funkcjonuje i do czego w rzeczywistości jest potrzebne. Widziałeś ?

Jeśli taka sytuacja na rynku pracy i w systemie szkolnictwa będzie się utrzymywać, za jakiś czas falowniki będą próbowali naprawić prawnicy albo, o zgrozo, filolodzy.

Pewnie masz chęć przeczytać komentarz z strony (http://fmk.pl/)? Jeżeli tak, to fantastycznie. Możliwe, że i Ty zechcesz napisać nam swoją opinią.

Zapewni to profity nielicznej garstce specjalistów, bo to oczywiste, że gdzie spory popyt, tam i ceny rosną w górę.

Żeby zobaczyć na własne oczy, że praca w tej profesji jest do wzięcia, do Google wystarczy wstawić słowa kluczowe „dla automatyka” i poznać ogłoszenia na którejś z wielu istniejących witryn WWW.

Dowiedz się więcej w tym temacie na

Comments are closed.