Press "Enter" to skip to content

Jak rozliczyć pit 11? Co może być w tym bardzo przydatne? O czym koniecznie pamiętać?

Pit 11 jest informacją o dochodach oraz wszystkich zaliczkach względem podatku dochodowego, musi być ona sporządzona przez płatników oraz wysłana podatnikowi, a także urzędom skarbowym właściwym dla takich podatników w terminie końca lutego następnego roku podatkowego.
Podmioty, które są odpowiedzialne za pit za 2016 powinny korzystać z formularza pit 11 w wersji o numerze 23, który przygotowuje się względem przychodów oraz dochodów uzyskanych od dnia 1 stycznia 2016.

Agent

Autor: Andres Rodriguez
Źródło: http://www.flickr.com
perfumy Chanel

Autor: Miranda Celeste Hale
Źródło: http://www.flickr.com

Wypełnienie dokumentu pit niektórym nastręcza trochę problemów, to normalne. Nie oznacza to jednak, że nie da się bezbłędnie samemu uzupełnić pit 11. Bardzo pomocny tutaj będzie program do rozliczania pit 2016 Poznaj ofertę na program do rozliczania pit 2016.
Tego typu pomoc (zobacz zus postojowe dla samozatrudnionych) przy rozliczaniu jest znacząca, gdyż dzięki temu nie robimy błędów, jakie mogą być później kłopotem. Będziemy musieli je poprawić, a przecież nie każdy ma do takich rzeczy głowę, żeby się takimi rzeczami zajmować. Ludzie mają wiele obowiązków i tak naprawdę trudno znaleźć na to czas. A jest to obowiązek, dlatego nie ma opcji, że można to zlekceważyć. Ważną pomocą jest z pewnością program pit 2016 online, do którego potrzeba tylko podłączenia do sieci, a jest prosty i na szczęście bardzo łatwo się w nim uzupełnia potrzebne rubryki .
Z takim programem każdy sobie może poradzić z uzupełnieniem pitu 11, jak też innych rodzajów.

Każda osoba powinna z takiego programu korzystać, ponieważ to duża oszczędność jeśli chodzi o czas i nasze nerwy. Obecnie wiele firm takie tworzy, dlatego z wybraniem również nie ma większego problemu.

Comments are closed.