Press "Enter" to skip to content

Nie masz pomysłu na prezent? Krótkofalówka przyda się każdemu!

Krótkofalówka – niewielka rzecz, a cieszy. Wszystkich, i syna i tatę. Raptem parę guziczków do opanowania, bez podpisów, abonamentu i innych zobowiązań. Plusy jej posiadania? Można by długo wymieniać, ale my spróbujemy podać te najważniejsze .

Niektóre krótkofalówki w obecnych czasach świetnie sprawdzają się jako tzw. nianie. Fale odbierane przez urządzenie cały czas informują rodziców będących np. w kuchni, czy w pokoju dziecinnym, coś niedobrego dzieje się z dzieckiem. Krótkofalówki takie powinny mieć większy zasięg. To daje większe bezpieczeństwo, a dodatkowo pozwala mamom, na wykonanie innych ważnych czynności w ciągu dnia, podczas snu malucha.

Jeśli chcesz zyskać uzupełniające informacje na opisywany wątek, to przejrzyj witrynę, która takiego typu dane zawiera. Na pewno okażą się interesujące.

Zależnie od modelu krótkofalówki, mają bowiem tzw. „baby monitor”.

W dzisiejszych czasach krótkofalówki są w stanie konkurować z telefonami, albowiem korzystając z nich można uniknąć wysokich rachunków. Jak się można domyślać duże znaczenie w przypadku zakupu owego sprzętu ma jego zasięg. Innych parametrów będziemy wymagać od krótkofalówki do użytku domowego, innego na otwartej przestrzeni – na przykład w czasie polowań czy zawodów strzeleckich. Takie radia muszą pracować na akumulatorkach jak również na bateriach, posiadać duży zasięg umożliwiając tym samym dyskretną rozmowę myśliwych bez zbędnego hałasu. Komfort i wygoda, tego powinniśmy oczekiwać od walkie-talkie.

Walkie-talkie to również nie lada zabawa dla dzieci. Zasięg działania zabawkowych krótkofalówek wynosi od 50 do 200 metrów. Najmłodsi mogą korzystać z tego wynalazku, w czasie zabaw na podwórku, w domu i ogrodzie. Czy jest to zabawa w chowanego, odgrywanie ról i inne, krótkofalówki zawsze będą wzbudzały duże emocje u dzieci.

Innego rodzaju krótkofalówki są proponowane dla osób starszych i niepełnosprawnych, które wymagają opieki domowej. Krótkofalowe radia również i w tym przypadku sprawdzą się między ludźmi chorymi, a ich opiekunami.
Podczas wypadu w góry czy do lasu krótkofalówka pełni równie istotną funkcje co apteczka pierwszej pomocy. Zapewnia kontakt z ludźmi, przez co daje nam bezpieczeństwo.

Comments are closed.