Język obcy przepustką do wielkiej kariery

Bieżąca sytuacja na rynku pracy może dawać młodym rodakom do myślenia. Jak widać, ukończenie wyższej uczelni już nie zapewnia zdobycia dochodowej pracy. Znamy w końcu mnóstwo absolwentów, którzy zatrudnili się w rozmaitych restauracjach szybkiej obsługi, gdzie pracują poniżej swoich umiejętności. Są sfrustrowani, gdyż dorosłość obeszła się z nimi w tak nieprzyjemny sposób. Oczywiście, ludzie przedsiębiorczy lub posiadający odpowiednie znajomości zawsze sobie poradzą. Ale wcale nie trzeba mieć wuja w zarządzie, by dostać ciekawą i dochodową posadę.

Tłumaczenia z języków obcych

Autor: tomek.mazur
Źródło: http://www.flickr.com

Przepustką do powodzenia jest bez wątpienia uczenie się języków obcych.

Nie wstydź się – w poszukiwaniu interesującego Cię postu kontynuuj klikanie (https://szukasz-pracy.pl/jubileusz-10-lecia-istnienia-na-rynku-rekrutacyjnym/) w kolejne linki. Po jakimś czasie zapewne odnajdziesz coś atrakcyjnego.

Żyjemy w globalnej wiosce. Świat się kurczy. Polska po wstąpieniu do Unii Europejskiej stała się częścią ogromnej wspólnoty. Wreszcie rozwarły się przed nami granice i możemy robić międzynarodowe kariery. Konieczna jest jednak świetna znajomość języka obcego. Powinniśmy zdecydować się na łacinę XX wieku, a więc język angielski. Jest to od dawna światowy język biznesu i polityki. Z jego znajomością możemy zrobić karierę w każdym miejscu na świecie.

Również w naszej ojczyźnie znajomość angielskiego jest już elementarnym wymaganiem w procesie rekrutacji, a jeżeli aplikujemy na kierownicze stanowiska powinniśmy nim władać doskonale w mowie i w piśmie. Wielką karierę można zrobić, wykonując tłumaczenia. Specjaliści rozmaitych języków są nieustannie poszukiwani na rynku pracy (sprawdź więcej).
Mnóstwo zleceń dostają osoby, które wykonują tłumaczenia. Można postarać się o specjalizację biznesową. Mnóstwo rodzimych firm, które współpracują z zagranicznymi kontrahentami, ciągle korzysta z pracy tłumaczy języka angielskiego, przygotowując papiery dla swoich partnerów.
Dokładnie taką tendencję potwierdzają badania najczęściej wyszukiwanych w sieci fraz – w pierwszej kolejności są to zapytania takie jak tłumacz angielski wrocław i tłumacz niemiecki wrocław – oferta na tłumaczenia dla firm.

Aby być jeszcze bardziej atrakcyjnym na rynku pracy, należy znać dwa albo więcej języków. Doskonałym wyjściem jest nauka języka jakiegoś z sąsiadujących z nami państw. Bardzo wiele niemieckich firm inwestuje duże pieniądze w Polsce, stąd też tłumaczenia na niemiecki są ciągle w cenie. Idealnym wyjściem jest także nauka jakiegoś mało popularnego języka.