Kary ręczne i algorytmiczne nakładane na administratorów serwisów internetowych

Twórcy stron internetowych czasami mają problemy z ich prowadzeniem. Do takiego rodzaju sytuacji może dochodzić najczęściej w przypadku kierowników niedawno zaprojektowanych serwisów internetowych, którzy jeszcze niewystarczająco dojrzeli drobiazgowe przepisy funkcjonowania wyszukiwarki google i nie sprawdzają tego, jakiego typu linki prowadzą do ich serwisów.

Przytrafia się oprócz tego, że przy prowadzeniu serwerów internetowych zatrudniają całą rzeszę pracowników, z których każdy wklikuje po kilkanaście tekstów automatycznie zamieszczanych na serwisach internetowych, co również może powodować pojawianie się jakiegoś rodzaju błędów – więcej o filtrach algorytmicznych. Jeżeli jakiegoś rodzaju niedozwolone praktyki prowadzone na serwisach internetowych naruszają jakieś regulacje zapisane przez google, to wówczas na jakieś strony internetowe mogą zostać nałożone kary wiążące się z prowadzonym filtrowaniem strony internetowej. Już samo stwierdzenie, że jakaś strona internetowa została objęta monitoringiem stanowi rodzaj kary nałożonej na taką stronę. Jeżeli systematycznie sprawowana kontrola ujawnia rażące uchybienia, w takim wypadku może zostać na nią nałożona kara ręczna lub narzucana automatycznie – polecam Artefakt.
filtr algorytmiczny

Autor: mdc LEROY
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób stawia pytanie, które brzmi:Czym właściwie filtr google może różnić się od tzw. filtru algorytmicznego?.

Zajrzyj do opisu, który znajduje się pod podanym linkiem oraz czytaj więcej obróbka metali kalisz na ten temat, który na pewno Cię zainteresował. Nie wahaj się!

Odpowiedź na to pytanie brzmi następująco: filtr google przeprowadzany jest najczęściej przez wyznaczonego do tego pracownika google, do którego zadań należy sprawdzanie, dokładnie w jaki sposób funkcjonują witryny internetowe. Może on wprowadzić na jakiegoś rodzaju stronę tzw. karę ręczną. Natomiast filtr algorytmiczny wykonywany jest automatycznie i nakładana przez niego kara jest karą algorytmiczną. Otrzymanie takiego rodzaju kary może wiązać się ze SPAdkiem strony internetowej poza główne strony wyszukiwania i tego rodzaju karę niezwykle trudno jest cofnąć.

Natomiast, karę ręczną można anulować poprzez rozmowę z pracownikiem google odpowiedzialnym za przeprowadzanie kontroli stron internetowych, w związku z tym tego typu karę można w dużo łatwiejszy sposób zdjąć.

Skoro spojrzałeś na opublikowane w tym serwisie teksty, to dodatkowo zerknij na opracowanie, które także prawdopodobnie przykuje Twoją uwagę.

Warto pamiętać o tym, aby tworzyć strony przyjazne wyszukiwarkom internetowym i nie narażać się na ukaranie – nie są one naprawdę w ogóle potrzebne – należy ich unikać.