Wpływ obciążeń podatkowych na gospodarkę

Każda firma płaci różnego typu podatki – pośrednie i bezpośrednie. Ich wysokość ma ogromnie duży wpływ na kondycję gospodarek. Im większy będzie poziom podatków, im obciążenia są wyższe, tym rozrost gospodarczy będzie wolniejszy. Jednak niemożliwe jest całkowite zrezygnowanie z obciążeń skarbowych, koniecznie jest utrzymanie wojska a także innych niezbędnych służb. Obecnie w krajowym prawie podatki można podzielić na parę typów według różnych wyznaczników. Jednym z nich jest kryterium płatnika. Płatnikiem może być osoba fizyczna albo firma czy też inna instytucja posiadająca osobowość prawną. Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych reguluje które i w jaki sposób muszą być płacone podatki.

Continue reading “Wpływ obciążeń podatkowych na gospodarkę” »

Postaw na niedoświadczonych pracowników i zorganizuj dla nich wykłady – będzie to najatrakcyjniejsze wyjście

Dziś otrzymać wymarzoną pracę jest naprawdę ciężko. Wiele ludzi przez parę miesięcy wyszukuje zatrudnienia, ponieważ wymagania w niektórych firmach przerastają wyczekiwania wszystkich zaintrygowanych danym stanowiskiem.

Continue reading “Postaw na niedoświadczonych pracowników i zorganizuj dla nich wykłady – będzie to najatrakcyjniejsze wyjście” »

1procent od należności, to znaczy jak i komu wolno jego ofiarować?

Czym jest znany 1procent daniny? Właściwie dajemy pieniądze na niego My, a może państwo? Czy jest możliwe by jego ofiarować?
Na ripostę, co to jest 1% daniny, jest wyłącznie pojedyncza odpowiedź – jest to procent od musowych zeznań, które uiszczamy od momentu robimy się osobami dorosłymi.

Continue reading “1procent od należności, to znaczy jak i komu wolno jego ofiarować?” »