Montujemy dom! Który projekt kupić?

Każdy człowiek marzy o swoim własnym, nawet niewielkim, domu. A wspaniale jeszcze, ażeby był to dom z marzeń – taki, który od zawsze chcieliśmy mieć, o odpowiedniej przestrzeni, liczbie pomieszczeń, z tarasem bądź oczkiem wodnym w ogrodzie. Oczywiście budowa takiego domu jest w rzeczywistości możliwa.

Całość

poddasze

Autor: zeitfaenger.at
Źródło: http://www.flickr.com

opiera się w tym przypadku o finanse – również kupno działki oraz materiałów budowlanych, jak i sam cykl postawienia budynku nie należą do tanich. Jeżeli jednak wygospodarujemy w określonym momencie brakujące pieniądze oraz jesteśmy zdecydowani na tego typu budowlę, to należy zasadniczo zastanowić się, jaki projekt domu wybrać. Czy będzie to dom bez piętra, albo może zdecydowanie z dwoma piętrami? A jeśli z piętrem, to czy ma być to pełne piętro, czy wolimy poddasze użytkowe?

Zarówno projekty domów z poddaszem, jak iparterowe odnaleźć można w każdej pracowni architektonicznej – Projekty domów z poddaszem użytkowym. Opracowane plany to o znacznie tańsze rozwiązanie, niż zlecenie architektowi wykonania indywidualnego planu na zlecenie. W takim przypadku koszt mógłby zamknąć się w okolicach kilkunastu tysięcy złotych, natomiast gotowe projekty domów z poddaszem ewentualnie też innego typu są znacznie mniej kosztowane. Wybór przygotowanych projektów jest olbrzymi, toteż bez żadnego kłopotu wyszukamy projekt idealnie dopasowany do naszych wymagań.

projekt domu

W jaki sposób wybrać na projekt – studio projektowe – odpowiedni? Zasadniczo należy się zastanowić, jaka przestrzeń domu nas interesuje. Kiedyś stawiano przede wszystkim budynki spore, wielopokoleniowe, dziś|obecnienajczęściej natrafiamy na niewielkie domki o powierzchni około 120m2, w sam raz dla cztero- bądź pięcioosobowej rodziny.

Jeśli więc posiadamy średniej wielkości rodzinę, to tenże projekt będzie odpowiedni.

Sprawdź bogate w zawartość przydatne informacje (http://www.inter-bis.pl/), posiadające przydatne informacje na omawiany wątek – kliknij zatem w to miejsce i poznaj wiadomości, które Cię ciekawią.

Domy piętrowe i z poddaszem to z kolei projekt na niewielkie tereny. Na dom parterowy można sobie pozwolić w wypadku sporej działki, wtedy będziemy mogli stworzyć na niej również ogródek.

Przed wybraniem właściwego projektu, zastanówmy się również, jaki rozkład wewnątrz budynku nas interesuje. Czy potrzebujemy odrębną kuchnię, czy wystarczy nam salon z aneksem kuchennym? Czy chcemy mieć osobną garderobę albo małą spiżarnię. A może potrzebna nam będzie piwnica? Podobnych pytań jest więcej. Przede wszystkim należy pamiętać, że budowa domu to często decyzja na całe życie, toteż wybór projektu jest tak istotny i należy go dobrze przeanalizować.