Trzeba się zainteresować jak przekazać 1% podatku

Dużo wspaniałego ma szansę zrobić przekazanie 1% podatku

Niektórzy walczą z przeróżnymi trudami zdrowotnymi, które pochłaniają przeważnie znaczniejszą część ich comiesięcznych dochodów, a w dodatku jeszcze zazwyczaj wykluczają ich z możliwości normalnego działania w społeczeństwie.

Continue reading “Trzeba się zainteresować jak przekazać 1% podatku” »

Nadchodzi okres składania PIT. Rozlicz się rozsądnie i z sercem!

Chociaż dni są coraz dłuższe, a na gałęziach pojawiają się długo wypatrywane bazie, pierwszy okres nowego roku wielu ludziom nie kojarzy się bynajmniej z nadchodzącą wiosną. Dla sporej grupy dorosłych to pora ogromnego stresu i uciążliwych powinności. Mamy tu na myśli oczywiście doroczne składanie deklaracji podatkowych. Pity są koszmarem dla każdego, kogo frustruje konieczność wykonania kalkulacji, wypełnienia właściwych okienek w formularzu oraz wzięcia odpowiedzialności za własne pomyłki.

Continue reading “Nadchodzi okres składania PIT. Rozlicz się rozsądnie i z sercem!” »

Możliwość rozliczania się z podatku za pomocą Internetu.

Wyjątkowo wygodna jest opcja taka jak rozliczenie się z podatku za pośrednictwem sieci internetowej. W związku z tym nie jest dziwne, że tak sporo osób w tym roku podatkowym skorzystało z takiego rozwiązania. Całościowa droga postępowania pozostaje bowiem bardzo prosta. Wystarczy tylko posiadać elektroniczny podpis a także uaktywnić konto na stronie US. Po potwierdzeniu wszystkich informacji, jakie się wpisze w tym panelu nie zostanie nic ponadto, jak zaledwie wypełnić formularz według przykładu.

Continue reading “Możliwość rozliczania się z podatku za pomocą Internetu.” »

Musimy działać dokładnie z prawem

Kiedy komuś coś sprzedajemy, albo samodzielnie coś kupujemy, to płacimy podatek, który od razu jest doliczony w cenę usługi. Kiedy tego nie zrobimy, to mamy szansę być pewni, że prędzej czy później urząd skarbowy upomni się o własną należność. Nie inaczej przedstawia się sprawa w przypadku najmowania przeróżnych produktów, albo terenów.

Continue reading “Musimy działać dokładnie z prawem” »