Sezon na brodę

Przed laty jedyną alternatywą dla tradycyjnego golenia twarzy były wąsy i broda. Moda na nie powracała co pewien czas, ale aktualnie szczególnie daje się zauważyć to zjawisko. Parodniowy zarost nie istniał. Do dnia dzisiejszego, gdy w końcu przestał kojarzyć się ze światem artystycznym i branżą muzyczną. Według przeprowadzonych ankiet aż 40% Polaków nosi zarost na twarzy: wąsy, brody, kilkudniowe zarosty. Czy o taki zarost trzeba dbać? Naturalnie. Nawet ten pozornie niedbały musi prezentować się nieskazitelnie. Tylko wówczas będzie interesującym uzupełnieniem wizerunku.

Broda powinna być wypielęgnowana, nie możemy pozwolić jej rosnąć samowolnie w dowolnym kierunku. W niektórych miastach mężczyźni mogą skorzystać z profesjonalnego golenia brzytwą i stylizacji brody do twarzy. W jaki sposób jednak dbać o zarost gdy w naszej miejscowości nie ma salonu golenia bród?

golenie się

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Nasz zarost będzie wyglądał na celowy, a nie przypadkowy dzięki trymerom i golarkom. Tradycjonaliście sięgną jednak po maszynki i brzytwy. To technika, dająca efekty identyczne jak przy używaniu golarek, jednak tutaj sięgamy do korzeni używając manualnych narzędzi i kosmetyków, których założeniem jest odpowiednio nawilżać i chronić męską skórę. Nieodpowiednio dobrany produkt sprawi, iż golenie stanie się dla mężczyzn koszmarem przykrą koniecznością.

Podstawą w codziennej toalecie, powinien być odpowiedni krem lub pianka do golenia . Skóra ”niezabezpieczona” przed ostrzem maszynki będzie podrażniona, co błyskawicznie doprowadzi do zaczerwień, wyprysków, a nawet infekcji. Poza tym, łatwo o zacięcia. Stosując dobry produkt występuje z całą pewnością mniej niekontrolowanych zacięć, gdyż nie trzeba powtarzać ruchów.

Krem nadaje skórze jak największy poślizg by utrzymać ostrze maszynki w odpowiedniej odległości od twarzy, a równocześnie nie obniżać skuteczności golenia. Substancje nawilżająco–kojące, których działanie opiera się na regenerujących właściwościach aloesu oraz witamin E i A, idealnie nawilżają i dbają o skórę. Obecnie mężczyźni przekonują się, iż skóra po goleniu jednak nie musi być podrażniona. Wystarczy niewielka ilość produktu pielęgnacyjnego, a skóra będzie gładka i zadbana.